Diğer Uygulamalar

MONALISA TOUCH®


Kadınların sağlığı için bir sonraki adım.

VAJİNAL GEVŞEKLİKTE FARMAKOLOJİK OLMAYAN TEDAVİ (SIKILAŞTIRMA)

Vajinanın sıkılığını kaybetmesi ve introitus, normal doğumdan kaynaklanabileceği gibi doğal yaşlılık sürecinden de kaynaklanabilir. Vajinal gevşeklik, “mutluluk ve cinsel işlevi” etkileyebilen rahatsız edici bir durumdur. D-Vurum’un etkisi sayesinde, MonaLisa Touch geliştirilmiştir ve vajinal mukozanın sıkılığını kaybetmesinden kaynaklı vajinal gevşekliği tedavi etmede en yaygın kullanılan tekniklerin yerini almıştır. HiScan V2LR tarama sistemine ait özel bir prob yardımıyla vajina içerisine yerleştirildiğinde, lazer doğrudan doğruya çeperlerin mukozasına etki ederek dokuları sıkılaştırır, yeniden şekle sokar, yapısını güçlendirir ve uyarımda bulunarak kolajen üretimini aktif hale getirir.   

HAFİF DERECEDE İDRAR KAÇIRMA PROBLEMİNİN CERRAHİ OLMAYAN TEDAVİSİ

Yapılan son çalışmalar, MonaLisa Touch’un doğum sonrasında ve menopozsürecinde birçok kadının kabusu haline gelmiş en sıkıntılı semptomlardan birisi olan hafif derecede idrar kaçırma probleminin tedavisinde etkin olarak kullanıldığını göstermektedir. D-Vurum CO2 lazer emisyonu sayesinde vajinal dokuların iyi yönde uyarılması,  ürogenital bölgedeki yapıların işlevselliğini yeniden tesis etmektedir. Bu süreç, idrara çıkma sıklığının düzelmesini sağlayarak gerek fiziksel gerek psikolojik açıdan yaşam kalitesinde belirgin bir iyileşmeyi de beraberinde getirmektedir

DOĞUM SONRASINDAKİ CİNSEL PROBLEMLERİN EKSİK KALAN ÇÖZÜMÜ

Doğum sonrasındaki cinsellik, kadınların sağlığında önemli bir yer tutmaktadır. Kadınların birçoğu, laktasyonel atrofik vajinitten kaynaklanan ya da perineal travma sonrasında disparüni gibi doğum sonrası cinsel problemlerle sıkça karşılaşır. Sonuç itibariyle, loğusa döneminde en sık karşılaşılan cinsel problem cinsel ilişki sırasında acı çekilmesi olup hem birçok kadın hem de eşleri açısından psikolojik ve fiziksel bir sorun halini almaktadır.   

Bu tür durumlarda, uzun vadede problemlerin oluşmasını önlemek için erken ve hassas bir tedavi yönetimi kritik rol oynamaktadır.

Günümüzde, MonaLisa Touch ®’un yeniden doku oluşturma özelliği sayesinde, bu tür sorunları güvenli ve hassas bir şekilde çözüme kavuşturmak mümkündür. Bu tedavi, kolajen üretimini hassas bir biçimde uyararak tedavi edilen bölgenin işlevselliğini düzetmekte ve mukoza zarlarının uygun trofik dengesini onarmaktadır.    

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH