Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR


SORULARINIZ VE CEVAPLAR

Bu tedavinin yararları nelerdir? MonaLisa Touch® vajinanın işlevsel onarımınının gerçekleşmesini sağlayarak (Lazer Vajinal Gençleşme) menopoz öncesindeki ve sonrasındaki kadınlar arasında yaygın bir sorun olan vajinal atrofiye ilişkin semptomlarla mücadelede ve bu semptomları hafifletmede yardımcıdır. Mukozanın elastikiyetindeki kayıp, kuruluk ve hassaslığı belirleyen faktörler üzerindeki etkisi sayesinde bu tedavi, cinsel ilişki esnasında akut olarak kendini gösteren rahatsız edici kaşıntı, tahriş ve acıyı ortadan kaldırabilmektedir.

Bu tedavinin yararları nelerdir?

MonaLisa Touch®, menopoz öncesi ve sonrası dönemdeki kadınlarda yaygın bir problem olan vajinal atrofiye ilişkin semptomlarla mücadeleye ve bu semptomların hafifletilmesine yardımcı olan, vajinanın işlevsel onarımını mümkün hale getirmektedir (Lazer Vajinal Gençleştirme). Mukozanın elastikiyetindeki kayıp, kuruluk ve hassaslığı belirleyen faktörler üzerindeki etkisi sayesinde bu tedavi, cinsel ilişki esnasında akut olarak kendini gösteren rahatsız edici kaşıntı, tahriş ve acıyı ortadan kaldırabilmektedir. Aslında lazerin etkileşimi, yeniden su kazanma ve işlevsel doku onarımı için vajinal duvarlarda bulunan kolajeni uyarmada ideal olan yöntemdir. Lazerin bu yararlı etkisi, özgüvenin ve cinsel hazzın artmasına katkı sağlar.

Bu tedavi acı veriyor mu?


Hayır, genellikle anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Kişinin hissettiği tek şey hafif bir titreşimden ibarettir.

MonaLisa Touch lazer tedavisi kimler için daha uygundur?

Bu tedavi, östrojen hormonundaki azalma neticesinde ortaya çıkan (menopozda, doğum sonrasında, bir kanser tedavisinden sonra ya da anoreksi gibi bir yeme bozukluğundan sonra) vajinal semptomları önlemek veya tedavi etmek isteyen tüm kadınlar için uygulanabilir. En yaygın semptomlar arasında vajinal kuruluk, gevşeklik, yanma, cinsel ilişki sırasında acı ve hafif derecede idrar kaçırma yer almaktadır. MonaLisa Touch®, klasik cerrahi veya farmasötik tedavilere kıyasla daha az invazif bir uygulama arayanlar açısından ideal olan tedavi şeklidir. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki doktorunuz haricinde hiç kimse size MonaLisa Touch® hakkında daha iyi önerilerde bulunamaz ve en iyi sonuçları elde etmenizi sağlayamaz.

Nasıl bir sonuç beklemeliyim?


Tedavi uygulanan hastaların birçoğu, cinsel ilişki sırasında kurulukta, yanma hissinde ve acıda azalma olduğunu ve yaşam kalitelerinin önemli ölçüde yükseldiğini bildirmektedir. Yenilenmeyi ve gençleşmeyi sağlayan mukoza uyarımı sayesnde bu sonuçları elde etmek mümkündür.

MonaLisa Touch vajinal gevşekliğin tedavisinde kullanılabilir mi?


“Gevşek vajina” terimi, vajina çapının arttığı durumlar için kullanılan bir ifadedir. Bu rahatsızlık çoğu durumda,olağan yaşlanma sürecinden kaynaklı doku zayıflaması ya da doğum yapma gibi doğal ancak travmatik hadiseler neticesinde meydana gelmektedir. Bu tür hadiselerde herhangi bir prolaps ya da kasların rol oynama ihtimalini elemek üzere vajinanın mevcut durumun ve gevşemeye neden olan etmenin değerlendirilmesi elzem bir konudur. CO2 fraksiyonel lazer tedavisi, “gevşek vajinanın” mukoza sıkılığının kaybolması nedeniyle meydana geldiği vakaların tedavi edilmesini sağlar.

Herhangi bir riski bulunuyor mu?

Bu tedavinin riskleri minimum seviyededir. Tedavi, bir poliklinik ya da gündüz faaliyet gösteren bir hastanede gerçekleştirilir. Kadınların birçoğu geçici yan etkiler, hafif bir kızarıklık veya şişkinlik olduğunu bildirmiştir.

Tedaviye ne kadar devam edilmesi gerekir?


Tedavinin uzunluğu semptomların şiddetine bağlı olarak değişmektedir. Biz genellikle, 40-60 gün aralıklarla 1 ila 3 arasında tedavi ve yılda birkez de bakım tedavisi öneriyoruz. Her halükarda tedavinin sayısı, özenle gerçekleştirilecek birmuayene sonrasında durumunuzu değerlendiren ve sizin için en iyi tedaviyi öneren jinekoloji hekiminize bağlıdır.

İyileşme nasıl gerçekleşiyor?


Kadınların birçoğu, lazer tedavisinin ardından ilk birkaç gün boyunca hafif derecede bölgesel bir rahatsızlık hissettiklerini bildirmiştir. Birçoğu da bir ila üç gün sonrasında normal yaşantılarına döndüklerini bildirmiştir. İyileşme sürecinde, ağırlık kaldırmak ya da sıcak banyo yapmak veya fiziksel egzersizlerde bulunmak gibi bazı aktivitelerden uzak durulması önerilebilir. Hekiminiz, hızlı bir iyileşme süreci için size özel bazı talimatlarda bulunacaktır.

Tedavinin etkisi ne kadar sürüyor?

Elde edilen sonuçlar, ilk tedaviden sonra bile hızlı bir şekilde görülebiliyor ve sonraki aylarda daha da belirginleşiyor. Lazer tedavisinin tetiklediği yenileme süreci 40-60 gün boyunca devam ediyor ve bu sürenin sonunda tedavinin tekrarlanması tavsiye ediliyor.

Herhangi bir kontrendikasyon söz konusu mu?

Ciddi derecede lokal ya da sistemik hastalıklar haricinde MonaLisa Touch® için hiçbir red kriteri bulunmamaktadır. Genel olarak, kuruluk, gevşeklik, yanma ve kaşıntı gibi vajinal problemlerle boğuşan tüm kadınlar bu tedaviden yarar sağlamakla birlikte yine de doktor tarafından uygun olup olmadığınızın tespit edilmesi gerekiyor.

Eski cinsel yaşamıma ne zaman dönebilirim?

Genellikle düzenli cinsel yaşamınıza dönmeden önce 3 ila 4 gün boyunca dinlenmenizi tavsiye ediyoruz. Her halükarda, tedavinin sonucuna bağlı olarak size daha iyi bir rehberlik hizmetini sağlayacak olan doktorunuzdan başkası değildir.

Akredite MonaLisa Touch merkezlerini nasıl bulabilirim?

MonaLisa Touch klinikleri dünyanın her yerinde bulunmaktadır. Tedavi almak istediğiniz şehri belirten bir e-postayı info@andromed.com.tr eğer ülke dışı ise ingilizce olarak monalisatouch@monalisatouch.com adresine gönderirseniz, size en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

İntravajinal (vajina içerisinde) lazer terapilerin birçok çeşidi bulunuyor, orijinal MonaLisa Touch tedavisi olup olmadığını nasıl anlayacağım?

SmartXide 2 – Orijinal lazer sistemi

The MonaLisa Touch® uygulaması, tedaviyi etkin ve tamamen güvenilir kılan seçkin teknik özelliklere sahip olarak DEKA tarafından tasarlanmış ve üretilmiş, SmartXide2 adı verilen bir lazer sistemi kullanılarak gerçekleştirilir. Orijinal olup olmadığı konusunda hekiminize danışabilirsiniz!

BİLGİ İSTEK FORMU

Aşağıda yer alan iletişim formu ile tedavi merkezlerini, tedavi seansları ve size yakın uygulama merkezlerini öğrenebilir, soruları sorabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Yasal UyarıBuradaki bilgilerle, sadece lazer destekli işleme dair genel bilgilerin verilmesi amaçlanmaktadır. Bu bilgiler hiçbir şekilde MonaLisa Touch® tedavisinin uygulama yöntemlerini belirlemede kullanılamayacağı gibi tedavi sonuçlarının garanti edilmesi de amaçlanmamaktadır.
MonaLisa Touch® tedavisinin hükümleri ve usullerine ilişkin daha fazla ayrıntı için, doktorunuzla ya da bir uzmanla görüşmelisiniz. DEKA M.E.L.A. bilimsel editör kadrosu tarafından yayımlanmıştır. 2015 yılı Mart ayında güncellenmiştir.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH