Vajinal Atrofi

MONALISA TOUCH®


Klinik çalışmalarla desteklenmiş vajinal atrofi semptomlarında tek tedavi

MENOPOZDAKİ HASTALARDA 3 MONALISA TOUCH® TEDAVİSİNİN ARDINDAN SEMPTOMLARDA GÖRÜLEN DÜZELME (%)

YANMA 84%
KAŞINTI 85%
KURULUK 76%
DİSPARUNİ 72%
GEVŞEKLİK 90%
* Milan’daki (İtalya) San Raffaele Hastanesi’nden Prof. S.Salvatore’nin izniyle yayımlanmıştır

Vajinal atrofi, özellikle menopozdaki (doğal ya da dış etmenli) ya da doğum yapan kadınlarda oldukça yaygın görülen bir rahatsızlıktır. Vulvovajinal bölge, östrojen hormonundaki düşmeye karşı epeyce hassas olup kadınların yaşam kalitesi üzerinde doğrudan etkili bir dizi sonucu beraberinde getirmektedir: vajinal mukozanın zayıflaması ve gevşek olması, kaşıntı ve yanma, kuruluk, cinsel ilişki sırasında acı hissetme (disparüni). 
MonaLisa Touch® sadece klinik neticelerle değil aynı zamanda ayrıntılı ultrayapısal ve histolojik çalışmalarla da kanıtlanmış yegâne yöntemdir. Elde edilen bilimsel sonuçlara ilişkin yayınlar, CO2 lazerin dalga boyu ile D-vurum yapısının ve yeterli emisyon gücünün eşsiz birleşimi sayesinde etkin bir doku yenilemesine ulaşıldığını göstermektedir. 

MonaLisa Touch ® , vulvovajinal bölgedeki trofik bozulmanın onarımı için eşsizbir yöntemi sunmaktadır.
Menopoz sırasında mukozada, fibroblastların aksine, yeterli bir glikoprotein matrisi için gerekli olan kolajen, hiyalüronik asit ve diğer molekülleri etkin bir biçimde üretme yeteneği olmayan metabolik yönden pasif fibrositlerin neden olduğu belli bir bozulma ortaya çıkmaktadır. Bunun sonucunda, nem kaybından ve iyi beslenemediğinden dolayı mukozanın kuruması, diğer  birifadeyle enfeksiyonlara karşı daha güçsüz olması gibi bir durum söz konusudur. 

MonaLisa Touch® – Vajinal Atrofi, Gevşeklik ve İdrar Kaçırma Problemlerinde Yeni Lazer Yöntemi

Fraksiyonel CO2 Lazer, vajina mukoza dokusuna etki ederek kollajen üretimini sitimüle eder ve kan kışını hızlandırır. CO2 Lazer uygulaması sonrası cilt altı kollajen liflerinde ani olarak 30% oranında kısalma ve ciltte gerilme meydana gelir. Sonuçta, uygulama bölgesinde hem mevcut kollajen dokusu hızla yenilenir, hem de yeni kollajen lifleri oluşur.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazerler ameliyatsız vajina gençleştirmede altın standart olarak kabul edilmektedir. Uygulama sonrası vajinanın iç ve dış çapı azalır, genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alır.

Bağ dokusundaki su içeriğinin azalmasıyla birlikte, kan damarlarıyla lamina propria’ya ulaşan besin maddeleri ile lenfosit bağışıklık maddeleri, epitelyuma ulaşmak üzere bağ dokusu matrisinden geçerken zorlanır. Beslenme olmadığında epitelyum incelmekte olup yüzeydeki hücrelerin dökülmesi azalmakta ve bunun sonucunda vajina lümenindeki glikojen miktarı azalmaktadır. Glikojenle beslenen ve vajina içerisinde uygun bir asitlik ortamının korunması görevini yerine getiren laktobasillerin sayısı da bu sebeple azalmaktadır. Dolayısıyla pH düzeyi artarak ortamı, patojen bakterilerin saldırılarına ve enfeksiyonların başlamasına elverişli hale getirir.

Bundan dolayı, vajinal atrofinin tedavisindeki amaç, sadece kolajenin değil aynı zamanda hiyalüronik asit, glikozaminoglikanlar ve proteoglikanların da yeniden sentezlenmesi suretiyle menopoz öncesi metabolik aktiviteye ulaşmaktır. Bu süreç, mukozanın yeniden nem kazanmasına yardımcı olmakta ve dolayısıyla dokulara düzgün bir trofik aktarımın önündeki aksaklığı onararak genç sağlıklı dokunun tüm işlevlerini yeniden kazandırmaktadır.

İşte bu sonuca, vajinal mukozanın işlevselaçıdan gençleşmesini tetikleyen lazerin kullanıldığı MonaLisa Touch® tedavisinin uyarıcı etkisiyle ulaşılır!
 

ONKOLOJİK HASTALARDA 1 MONALİSA TOUCH® TEDAVİSİNDEN 2 AY SONRASINDA SEMPTOMLARDA GÖRÜLEN İYİLEŞME (%)

YANMA 85.15%
KURULUK 79.49%
DİSPARUNİ 81.18%
KAŞINTI 88.85%
SICAKLIK 73.76%
ACI 76.34%
*San Marino Cumhuriyeti’nde bulunan State Hospital Endoskopik Jinekoloji Bölümü Başkanı Dr. M. Filippini’nin izni alınarak yayımlanmıştır.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH